Początki firmy sięgają jeszcze roku 1948, kiedy to ojciec z synem w miejscowości Hokksund w Norwegii postanowili otworzyć firmę H-vinduet Fjerdingstad AS  produkującą okna i drzwi balkonowe.

Dzięki niemal 70 letniej tradycji i już czwartemu pokoleniu angażującemu się w rozwój firmy, H-vinduet Fjerdingstad AS stało się obecnie jednym z czołowych przedsiębiorstw skupionych w grupie H – partner.

18 lat temu dzięki połączeniu Norweskiej idei oraz Polskiego wykonania w Rusocinie powstał nasz pierwszy zakład, który pod marką NORWOOD produkuje okna w systemie skandynawskim.

Od 1999 roku nasza firma specjalizuje się w produkcji okien i drzwi balkonowych, których wyróżnikiem jest niekonwencjonalny, a jednocześnie praktyczny sposób otwierania – na zewnątrz.

W 2014 roku powstał nasz nowy zakład produkcyjny, dzięki któremu mamy w swojej ofercie pełną gamę okien i drzwi balkonowych w systemie skandynawskim. W ostatnim czasie nasze zaangażowanie, kreatywność i wytrwałość zaowocowały wprowadzeniem na rynek oraz do H koncernu drzwi tarasowych przesuwnych.

Od samego początku dzięki wzorcom od naszych północnych sąsiadów, kierując się zasadą solidności w zgodzie z naturą staramy się popularyzować w świecie stolarkę w systemie H.