Okna balkonowe TILT&TURN to okno okna otwierane do wewnątrz wyposażone w okucia firmy Roto. Okno TILT&TURN możemy otwierać i uchylać. Operacje otwierania wykonywane są za pomocą klamki poprzez obrócenie jej o 90 stopni okno się otwiera, kolejny obrót o 90 stopni klamki umozliwia nam uchylenie okna. Drzwi balkonowe te sandardowo wyposażone są w blokadę błędnego położenia klamki, która blokuje klamkę przy otwartym skrzydle co zapobiega wypadnięciu skrzydła z górnego zawiasu. Okno może posiadać funkcje TILT FIRST jako zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem okna przez dzieci – okno w pierwszej kolejności się uchyla, dopiero kolejny obrót klamki pozwala nam na otworzenie okna.
Okna produkowane są z wysokiej jakośći kantówki sosnowej lub na życzenie klienta dębowej lub meranti.
W produkcji okien standardowo używane są listwy przyszybowe aluminiowe. Do okien w innych kolorach listwy aluminiowe są malowane na kolory z palety RAL. Okapnik okienny standardowo to naturalne aluminium, który na życzenie klienta może być malowany na dowolny kolor z palety RAL.
Okna wyposażone są w klamki Hoppe Tokyo w kolorze mat chrom, dostępne są także klamki w kolorze białym i tytan. W celu podniesienia bezpieczeństwa można zastosować klamki z kluczykiem.
Powierzchnia okien pokrywana jest wysokiej jakośći farbami akrylowymi. Dostępne są wszytskie kolory z palety RAL lub NCS oraz kolory lazurowe z widoczną strukturą drewna.
Okna w zależnośći od profilu mogą być wyposażone w pakiet dwuszybowy lub trzyszybowy o współczynniku U od 1,1 do 0,5 W/m2K.