Okna SIDE SWING to okno obrotowe z pionową osią obrotu o 180 stopni wyposażone w wysokiej jakości okucia firmy SPILKA. Okno SIDE SWING można otwierać za pomocą haczyków, forvriderów lub tradycyjnej klamki. W pierwszej fazie otwierania możemy otworzyć okno max do 80 mm od wewnątrz, jest to wynikiem zamontowanej blokady  zabezpieczającej przed niepożądanym otwarciem przez dzieci. Okno side swing może być wykonane jako okno dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym lub ze słupkiem ruchomym. W celu umycia okna side swing można je obrócić o 180 stopni, blokada skrzydła utrzyma je nieruchomo w takiej pozycji co ułatwia konserwację okna. Zaletą tego systemu jest to, że skrzydło okienne podczas otwierania nie znajduje się wewnątrz pomieszczenia, a więc zasłony i rośliny doniczkowe znajdujące się na parapecie pozostaną nienaruszone. Kosntrukcja okna powoduje, że przy zamkniętym skrzydle i przy silnie wiejących wiatrach skrzydło jest dociskane nie tylko przez okucia, ale także przez wiatr. Dzięki temu zwiększa się szczelność okna oraz eliminujemy niepożądane przewiewy.

Okna produkowane są z wysokiej jakości kantówki sosnowej lub na życzenie klienta dębowej.
W produkcji okien standardowo używane są listwy przyszybowe PCV do okien białych. Do okien w innych kolorach używane są listwy drewniane malowane w kolorze stolarki. Okapnik okienny standardowo to naturalne aluminium, który na życzenie klienta może być malowany na dowolny kolor z palety RAL.
Okna wyposażone są w klamki w kolorze chrom, dostępne są także klamki w kolorze białym i mat chrom. W celu podniesienia bezpieczeństwa można zastosować klamki z kluczykiem.
Powierzchnia okien pokrywana jest wysokiej jakośći farbami akrylowymi. Dostępne są wszytskie kolory z palety RAL lub NCS oraz kolory lazurowe z widoczną strukturą drewna.
Okna w zależnośći od profilu mogą być wyposażone w pakiet szybowy o grubości od  24 do 48 mm o współczynniku U od 1,1 do 0,5 W/m2K.

OKNO SIDE SWING PRODUKUJEMY W DWÓCH RODZAJACH PROFILI: 95 i 109 mm ORAZ W WERSJI Z NAKŁADKĄ ALUMINIOWĄ.

HSS NEWHTSP NEW_1