Okna TILT&TURN to okno okna otwierane do wewnątrz wyposażone w okucia firmy Roto. Okno TILT&TURN możemy otwierać i uchylać. Operacje otwierania wykonywane są za pomocą klamki. Obrót klamki o 90 stopni powoduje, że okno się otwiera, kolejny obrót o 90 stopni klamki umożliwia nam uchylenie okna. Okna te standardowo wyposażone są w blokadę błędnego położenia klamki, która blokuje klamkę przy otwartym skrzydle, co zapobiega wypadnięciu skrzydła z górnego zawiasu. Okno może posiadać funkcje TILT FIRST jako zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem okna przez dzieci – okno w pierwszej kolejności się uchyla, dopiero kolejny obrót klamki pozwala nam na otworzenie okna.

Okna produkowane są z wysokiej jakości kantówki sosnowej lub na życzenie klienta dębowej.
W produkcji okien standardowo używane są listwy przyszybowe aluminiowe do okien białych. Do okien w innych kolorach używane są listwy aluminiowe malowane w kolorach z palety RAL. Okapnik okienny standardowo to naturalne aluminium, który na życzenie klienta może być malowany na dowolny kolor z palety RAL.
Okna wyposażone są w klamki Hoppe Tokyo w kolorze mat chrom, dostępne są także klamki w kolorze białym i tytan. W celu podniesienia bezpieczeństwa można zastosować klamki z kluczykiem lub z przyciskiem.
Powierzchnia okien pokrywana jest wysokiej jakości farbami akrylowymi. Dostępne są wszystkie kolory z palety RAL lub NCS oraz kolory lazurowe z widoczną strukturą drewna.
Okna w zależności od profilu mogą być wyposażone w pakiet dwuszybowy lub trzyszybowy o współczynniku U od 1,1 do 0,5 W/m2K.

OKNO TILT&TURN PRODUKUJEMY TAKŻE W WERSJI Z NAKŁADKĄ ALUMINIOWĄ.