Okna TOP SWING to jeden z najpopularniejszych systemów otwierania okien skandynawskich. Jest to okno obrotowe z poziomą osią obrotu o 180 stopni wyposażone w wysokiej jakości okucia firmy SPILKA. Okno jest otwierane za pomocą klamki zamontowanej w dolnej części skrzydła. Standardowo wyposażone jest w blokadę zabezpieczającą przed niepożądanym otwarciem przez dzieci. W celu umycia okna top swing można je obrócić o 180 stopni, blokada skrzydła utrzyma je nieruchomo w takiej pozycji co ułatwia konserwację okna. Zaletą tego systemu jest to, że skrzydło okienne podczas otwierania nie znajduje się wewnątrz pomieszczenia, w więc zasłony i rośliny doniczkowe znajdujące się na parapecie pozostaną nienaruszone.

Okna produkowane są z wysokiej jakości kantówki sosnowej lub na życzenie klienta dębowej lub meranti.

W produkcji okien standardowo używane są listwy przyszybowe PCV do okien białych. Do okien w innych kolorach używane są listwy drewniane malowane w kolorze stolarki. Okapnik okienny standardowo to naturalne aluminium, który na życzenie klienta może być malowany na dowolny kolor z palety RAL.
Okna wyposażone są w klamki w kolorze chrom, dostępne są także klamki w kolorze białym i mat chrom.

W celu podniesienia bezpieczeństwa można zastosować klamki z kluczykiem. Powierzchnia okien pokrywana jest wysokiej jakośći farbami akrylowymi. Dostępne są wszytskie kolory z palety RAL lub NCS oraz kolory lazurowe z widoczną strukturą drewna.
Okna w zależnośći od profilu mogą być wyposażone w pakiet szybowy od  24 do 48 mm o współczynniku U od 1,1 do 0,5 W/m2K. Współczynniku U dla całego okna w zależności od rodzaju profilu i wielkości okna wynosi od 1,3 do 0,8 W/m2K
OKNO TOP SWING PRODUKUJEMY W DWÓCH RODZAJACH PROFILI 95 i 109 mm ORAZ W WERSJI Z NAKŁADKĄ ALUMINIOWĄ.